Reiki Kundalini

Zabieg energetyczny pobudzający życiową energię człowieka i uwalniający procesy samouzdrawiania organizmu

Kundalini często jest uważana za część Boskiej energii (duszy) zamieszkującej w konkretnym ciele - tak zwaną "bateryjką", zasilającą każde indywiduum. Jest to olbrzymia energia, która uwalnia się drobnymi porcjami zasilając w ten sposób mechanizm zwany człowiekiem. Rozwój duchowy jednostki (a wraz z nim zdolność postrzegania wibracji wyższego rzędu) jest nierozerwalnie związany z zapotrzebowaniem na większą ilość energii umożliwiającej funkcjonowanie na "podwyższonych obrotach". Zatem najczęściej idzie w parze z pracą z energiami (niekoniecznie Reiki). Mówiąc o "przebudzeniu" Kundalini musimy mieć świadomość tego, że Kundalini już jest uwolniona w każdym z nas - to między innymi ona podtrzymuje nas przy życiu. Zatem mówimy jedynie o stopniowym zwiększeniu jej przepływu, który następuje po inicjacjach i pracy z energią. Istotą techniki Kundalini Reiki jest to, że energetyczne kanały w ciele człowieka są najpierw przeczyszczane i przygotowywane do przyjęcia energii Kundalini, dopiero później, stopniowo, przepływ tej energii w ciele zwiększa się. W tym jest zasługa Reiki, która jako że jest energią źródła reguluje i równoważy wzrost aktywności Kundalini. Kundalini i Reiki - to dwie siły, które wspaniale się harmonizują.

Każda praca z uzdrawiającą energią przyspiesza proces oczyszczania się naszych ciał, emocji i myśli. Chęć zajmowania się Medytacją jest również spowodowana przepływem Kundalini. Właśnie Kundalini pcha nas naprzód w pogoń za oczyszczeniem ciała i rozwojem świadomości. Wraz ze zwiększeniem przepływu Kundalini wszystko się zmienia. Podwyższa się odporność organizmu, człowiek czuje się mocniejszy, bardziej żywiołowy, zwiększa się ostrość jego odczuć. Emocje i odczucia są związane z czakrami, zatem przy zwiększeniu przepływu Kundalini jedzenie staje się smaczniejsze, delikatne aromaty stają się bardziej wyczuwalne, dotyk bardziej rzeczywisty, muzyka uzyskuje nową przestrzeń itd... Świat wydaje się bardziej żywy, uduchowiony. Wraz ze zwiększeniem przepływu Kundalini zwiększa się ogólny energetyczny poziom człowieka. Nagle człowiek uświadamia sobie, że skomplikowane zadania umysłowe wykonuje z mniejszym wysiłkiem, a oprócz tego samą myślą może wywołać w sobie dodatkowe porcje energii w razie rzeczywistej potrzeby. Zmniejsza się zapotrzebowanie na sen. Same sny staną się bardziej jaskrawe, rzeczywiste, aż pojawi się uświadomienie własnych snów. Dodatkowe zajęcia medytacyjne mogą otworzyć ścieżkę w świadome śnienie. Wraz z tym zwiększą się zdolności prekognicyjne. Pierwszym objawem przebudzenia Kundalini często są dreszcze w różnych częściach ciała. Wraz z nimi człowiek często zaczyna odczuwać błogość, pojawia się uczucie duchowego spełnienia, stan podobny do ekstazy erotycznej, mózg staje się ciężki i gorący, czasami mogą przy tym występować objawy nieznanych chorób, stany bólowe, lecz na krótko. Nie każdy człowiek odczuwa wszystkie objawy. Nie u wszystkich przebudzenie Kundalini następuje tuż po inicjacji: mimo wszelkich naszych starań nie wiemy na ile tak naprawdę jesteśmy przygotowani na jej przyjęcie, Inteligencja Reiki zabezpiecza nas przed zbyt wczesnym przepływem Kundalini. Objawy przepływu u większości przebiegają łagodnie (niektórzy myślą, że "cały czas siedzą na podgrzewanych fotelach", a inni czują ciepło albo gorąco w kręgosłupie).

W naszym ośrodku zabiegi wykonuje Mistrz i Nauczyciel Reiki Kundalini Patrycja Szlosek Wani.

Ta strona używa plików cookies, zapisywanych i odczytywanych z Twojego urządzenia. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Wszystkie szczegóły na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności